Dieta při sedavém zaměstání

13. ledna 2010 v 15:15
Dieta při sedavém zaměstnání
Stačí dodržovat několik zásad zdravého stravování, návyků a mít nějaký ten pohyb. Je to přece vaše zdraví!
Pitný režim při sedavém zaměstnání
Každý dospělý člověk by měl denně vypít asi dva litry tekutin, v horkých letních dnech ještě o litr víc. Právě při sedavém zaměstnání dbejte na minimum kalorií i v nápojích. Volte čistou vodu, ovocné a bylinkové čaje, minerální vody.
Máte-li rádi kávu, vždy si k ní přidejte sklenici vody, abyste tekutiny doplnili.
Sedavé zaměstnání - zdravý oběd
Snažte se vyhýbat asijským nudlovým polévkám. Bývají tučné, obsahují příliš "éček" a jsou
nadměrně slané. Nevhodné jsou také polotovary, zalévající se horkou vodou (těstoviny či rýže v kelímku, atd.). Volte raději čerstvé potraviny, noste si dostatek ovoce a zeleniny, není problém si den předem připravit doma něco dobrého a zdravého. Možností je i rozvoz jídel do domu nebo kanceláře - salát či méně kalorické hlavní jídlo se v nabídce vždycky najde
.
Pravidelnost jídel při sedavém zaměstnání
Jezte pravidelně, minimálně pětkrát denně. Během pracovní doby si rovnoměrně rozdělte porce jídla. Naučte se snídat. Intervaly mezi jídly by neměly být delší než tři hodiny. Neodbývejte se ve spěchu a najezte se v klidu. Doma byste po sedmé hodině už neměli jíst (tělo večer přepne na "pomalý" režim a potravu už nestihne strávit).
Nutnost pohybu při sedavém zaměstnání
Na pravidelný pohyb nezapomínejte! U sedavého zaměstnání je hodně důležitý.Vyčleňte si minimálně dva dny v týdnu a zacvičte si. Dobrá je i svižná chůze cestou do práce a z práce. Během pracovní doby se několikrát protáhněte či projděte, vaše tělo změnu ocení.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 beach wedding dresses beach wedding dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 10:24 | Reagovat

This text was extremely attention-grabbing, particularly since I used to be trying to find thoughts on this topic final Thursday.
http://www.pathdress.net

2 white evening dresses white evening dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 14:11 | Reagovat

It's my first-time i visit this blog. I recently uncovered lots of interesting material in your own web log most definitely this web page. Among the so many responses on your writings, I assume I am not the only one having all the excitement right here!
http://www.movedress.com/evening-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
heart