Druhy košťálové zeleniny

14. ledna 2010 v 12:43 |  Vegetariánství


Brukev zelná

Brukev zelná je dvouletá rostlina pocházející ze Středomoří a západní Evropy. Je původní plodinou, ze které se pěstují odrůdy košťálové zeleniny. Brukev zelná je vysoká bylina, která prvním rokem tvoří růžici velkých, tlustých a šťavnatých listů na zdřevnatělém košťálu. Teprve druhým rokem vyhání 1,5 - 2 m dlouhý stvol nesoucí žluté květy. Listy jsou ploché, pevně kulovitě spojené a vytvářejí hlávky.

Hlávkové zelí (zelí červené, čínské, pekinské a další)

Hlávkové zelí je dvouletá bylina, která je pěstovaná především pro listy, jež tvoří charakteristickou hlávku. Obsahuje draslík a vitamín C.

Květák

Květák neboli lidově karfiol je oblíbenou košťálovou zeleninou, u které využíváme jako zeleniny zdužnatělé květenství. Květák je bohatý na vitamín C, draslík, kyselinu listovou a kyselinu nikotinovou, navíc obsahuje stopové prvky - zinek, měď, jód a fluor.

Růžičková kapusta

Jde vlastně o kuličky, které se skládají z těsně semknutých drobných listů. Zelenina je zdrojem minerálů, vitaminu B1 - thiamin a kyseliny listové.

Kapusta

Hlávková kapusta se velmi podobá zelí, její listy jsou však kadeřavější a mají zvlněné okraje. Je bohatá na vlákniny i minerální látky (fosfor, vápník a draslík) a má vysoký obsah vitamínu A, B i C.

Kadeřávek

Listy, které rostou na košťálu sklízíme postupně od října po celou zimu. Kadeřávek je v zimních měsících zdrojem vitamínu C a hodnotných bílkovin.

Brokolice

Brokolice je dvouletá bylina podobná a příbuzná květáku. Její růžice květenství má barvu zelenou nebo fialovou. Obsahuje vitamín C, provitamín A a minerální látky (vápník, hořčík a síru).

Řeřicha

Řeřicha je rostlinka se sytě zelenými lístky. Můžete ji pěstovat celoročně v misce na okně. Má ostrou chuť podobnou ředkvičce. Řeřicha je zdrojem vitamínu C, vitamínu B1, K a beta karotenu. Obsahuje mnoho minerálů jako například draslík, vápník, železo, síru a hořčík.

Léčivé účinky košťálové zeleniny

Brokolice, květák, kapusta, růžičková kapusta, zelí, řeřicha a další košťálová zelenina
obsahují isothiocyanáty, to jsou látky, které působí proti rakovině - působí proti enzymům vedoucím ke vzniku nádorových buněk a mohou přispět k prevenci rakoviny. Látky obsažené v košťálové zelenině působí blahodárně na tělo a chrání před nádorovým bujením především buňky močového měchýře.
Košťálové zelenina - brokolice, květák, zelí, růžičková kapusta a řeřicha obsahují látky, které chrání organismus muže před agresivní formou rakoviny prostaty. Tato zelenina může být pro muže velmi prospěšné.
Dusičnany a dusitany obsažené v košťálové zelenině mohou pomoci osobám po infarktu k rychlejšímu zotavení. Tyto sloučeniny omezují rozsah a míru poškození srdce po infarktu. Košťálová zelenina obsahuje velké množství látek, které chrání buněčnou DNA před poškozením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
heart