Prsa ve formě

19. ledna 2010 v 13:23 |  Cvičení
8 skvělých životních návyků, které udrží naše prsa v kondici

1) Cvičte v podprsence

V prsou máme jemné vazy, které potřebují oporu. Když skáčeme nebo běháme bez podprsenky, tato citlivá tkáň se uvolní a my se časem divíme, proč i když cvičíme, máme prsa povadlá.

2) Hlídejte si váhu

Zjistěte si, kolik byste měla vzhledem ke svému věku vážit. Pokud se dozvíte, že vláčíte mnoho kil navíc, urychleně se jich zbavte, protože čím jste silnější, tím víc estrogenu tělo vyrábí a riziko rakoviny prsu tak každým dnem stoupá.

3) Pozor na alkohol

Pokud pijete pravidelně víc, než doporučují lékařské normy, měla byste ubrat, protože i v tomto případě jste adeptkou rakoviny prsu. Alkohol totiž poškozuje játra, která pak nemají sílu likvidovat nebezpečný estrogen, hormon se v těle hromadí a může způsobit nádorové bujení.

4) Dopřejte si olivový olej

Nevyhýbejte se mu, protože obsahuje prospěšné mononenasycené tuky, které na rozdíl od těch polynenasycených, obsažených například v oblíbeném másle, nenesou riziko vzniku rakoviny prsu.

5) Chroupejte mrkev, přikusujte salát

Vědci zjistili, že ženy, které onemocněly rakovinou prsu, mají v krvi většinou mnohem nižší hladinu karotenoidů, látek, které si bereme z mrkve a listové zeleniny, než jejich zdravé vrstevnice.

6) Nevyhýbejte se antikoncepci

Moderní antikoncepční přípravky ve valné většině způsobují, že vaše tělo během menstruace neprožívá hormonální zemětřesení, tudíž vám ani bolestivě neotékají ňadra.

7) Nezapomínejte na pohyb

Jestliže se přinutíte trávit tři až osm hodin týdně kterýmkoliv druhem sportu, při němž se pěkně zapotíte, nebezpeční vzniku rakoviny se u vás sníží téměř o 50% na rozdíl od těch, které dostávají kopřivku při pouhém pomyšlení na pohyb.

8) Nepřehlížejte sóju

Sójové výrobky totiž obsahují fytoestrogen, který chrání naše prsa před nebezpečným rakovinovým bujením. Takže vypijete-li 3x týdně sklenici sójového mléka, dostanete do sebe takovou dávku fytoestrogenu, že nebezpečný estrogen nebude mít šanci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
heart