Dieta - sacharidové vlny (1.díl)

3. února 2010 v 11:24


Možná si pokládáte otázku, jaká je vůbec nejúčinnější či nejlepší dieta. Existuje taková, která opravdu zabírá, je efektivní a můžete se dočkat reálných, velmi pozitivních výsledků? Odpovědí nechť jsou vám"sacharidové vlny". Dieta, která perfektně funguje.
Protože se jedná o dietu, která funguje právě proto, že je založená na procesech, které se dějí ve vašem těle, a která jich využívá k dosažení požadovaných výsledků, bude její problematika poněkud rozsáhlejší a téma"sacharidových vln" si tak rozdělíme na sérii čtyř článků.
V prvním článku si povíme něco o tom, jak funguje lidské tělo, dozvíte se, co je to "jojo efekt", jak vzniká a jak se mu vyvarovat.
V druhém se dozvíte, co to vůbec "sacharidové vlny" jsou, na jakém principu fungují, co to obnáší. Bude se jednat o představení této účinné diety.
Ve třetím článku se zaměříme na konkrétní aplikaci "sacharidových vln" na vás, ukážeme si vzorový jídelníček a rozebereme si, jak "vlny" dodržovat, aby fungovaly.
Čtvrtý článek bude shrnutí a rady pro efektivnější účinek této diety. Řekneme si i něco o jejím ukončení a výsledcích, o suplementech a o obecných radách (neméně důležitých).

Jak funguje lidské tělo?
Lidský organizmus funguje z komplexního nadhledu velmi přizpůsobivě a stejně tak tomu je i v procesech ukládání a spalování tuků. Přijímá-li člověk určité množství energie, tato energie je pak tělem zpracovávána na jeho správný chod. Je-li energie nadbytek
(ať už nedostatečným pohybem nebo nadbytkem energie v podobě přílišného přísunu potravin),
ukládá se v podobě tuků do zásob. Ano, špeky vznikají právě přeměnou nadbytku sacharidů a bílkovin ve vašem těle na tuky (pokud nejsou spotřebovány na jeho chod). Ovšem ne vždy platí opak, tedy: je-li energie málo, tělo bere energii zpět z tukových zásob.

Klasický postup člověka, který o dietách nic neví
A v tom to vězí: člověk, který o dietách nic neví, obvykle při nadváze či potřebě zhubnout sáhne na jídelníček a radikálně omezí přísun potravy (energie). Ať už přestane jíst večeře a snídat, nebo zmenší všechny porce na třetinu či jinak dramaticky omezí přísun potravy. Co se stane v těle? Tělo bylo zvyklé na určitý přísun energie (a s tou pracovalo), kterou mu ale rázem - ze dne na den - omezíte. Prvotní reakce je jasná: tělo neví, co se s ním děje, a reaguje v podobě spalování tuků - sáhne do zásob a spaluje ostošest. A to přesně chcete. Nicméně po určité době (velmi krátké, max. pár dní) si tělo uvědomí, že už staré množství energie zkrátka dostávat nebude a spokojí se s tím, kolik energie mu dáváte ve fázi "omezila jsem přísun energie". Začne fungovat s tím málem, co má, a dále už do tukových zásob sahat nebude. Spokojí se s aktuálním příjmem energie a vy nehubnete.Výsledek? "Jojo efekt"!
Budete sice jíst dvakrát tak méně než dříve, ale úbytek váhy bude v průběhu času minimální, zdaleka ne tak působivý jako v prvních dnech,
v podstatě nijaký (a budou vám ubývat i svaly a ne tuky). Ovšem vy stále jíte tak málo a to samozřejmě nevydržíte dlouho. Časem tedy opět většinou skokově zvýšíte příjem energie. Nemusíte se ani vrátit na původní hodnotu, stačí, když přísun energie proti dietní fázi, kdy jste přijímala o mnoho méně energie, než bylo tělo zvyklé, zvýšíte.

Reakce těla? To už si zvyklo na stálý mnohem menší přísun energie a s tím si stačí. Začnete-li tedy dávat tělu více, než potřebuje, začne si vše ukládat do zásob "na horší časy". Paradoxně tak - i když jíte méně než před dietou, ale více, než v období jednorázového omezení přísunu energie - ztloustnete, leckdy i více, než před dietou. Ano, to je přesně onen "jojo efekt". Už chápete, proč vzniká? Radikální omezení přísunu energie tak není řešením. Tělo si s ním poradí a ještě vám to vrátí i s úroky. Tak jak postupovat?
Sacharidové vlny jsou metodou, která počítá právě s těmito procesy v lidském těle a nedovolí, aby k nim došlo. Je tak k vašemu tělu mnohem šetrnější a zdravější, zároveň je i nesrovnatelně účinnější, a když postupujete správně, nedochází ani k "jojo efektu". Ovšem je nutné být na sebe přísná a dodržovat ji opravdu precizně.
Možná se teď ptáte, proč tedy dietu každý nezná a nevyužívá? Je to proto, že podobnou dietu vám zkrátka neporadí kamarádka, která o problematice nic neví. Tyto diety využívají sportovci, ale i profesionální dietologové. Tedy lidé, kteří se spalováním tuků a obecně vzato svým tělem zabývají profesionálně. A ti samozřejmě vědí, jak postupovat, a to díky na jedné straně teorii z lékařského oboru, na straně druhé dlouholeté praxi. Funguje to. A dalším důkazem můžete být právě vy! Už se vám nelíbí pohled do zrcadla? Dělejte s tím něco!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sleeveless summer dresses sleeveless summer dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 15:35 | Reagovat

You got great honest points here. I done a search on the issue and learnt most peoples will agree with your blog.
http://www.pathdress.net

2 cheap bridesmaid dresses cheap bridesmaid dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 16:02 | Reagovat

Willingly I accept. The question is interesting, I too will take part in discussion. Together we can come to a right answer.
http://www.movedress.com/prom-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
heart