Hubněte po celý den bez zbytečné dřiny! - dobré vědět

3. února 2010 v 11:41 |  Hubnutí
Neustálé hladovění? Odpírání si všeho, co vám chutná? Tvrdé dření v posilovně a namáhavé domácí cvičení? Žádné kulinářské zážitky na úkor štíhlejší a pevnější postavy?
Neblázněte.
Hubnout se dá i jinak než jen držením přísné hladovky!
Stačí si jen jídlo a pohyb dopřávat v tu pravou chvíli! A samozřejmě nezapomeňte i na odpočinek!
7 hod. - rozcvička
Nejprve se ještě v posteli pořádně protáhněte. Klidně si i zavrňte jako kočka. Určitě vás to hned lépe naladí. A potom? Dejte si krátkou ranní rozcvičku. Rozhýbejte tělo a příjemně tak odstartujte svůj pracovní den. Zakružte si hlavou, udělejte pár dřepů, kopů nohou, protáhněte ruce a záda. Spojte ruce za zády a udělejte několik hlubokých předklonů. Po této námaze vypijte sklenici teplé vody s citronem. Ne každému to sice zachutná, ale věřte, jak moc se vám tento recept nelíbí, právě tak je zdravý!
8 hod. - snídaně
Přesně v tuto hodinu vám nejlépe a nejrychleji funguje metabolismus a spalování. Přijaté živiny se mění touto dobou na energii a neusazuje se vám v těle tuk.Nemusíte si tedy vyčítat pořádnou snídani.
Ba naopak. Vydatná snídaně je základ dne. Dopřejte si jogurt, celozrnný rohlík, sýr, ovoce, zeleninu, ale třeba i míchaná vajíčka, koblížek nebo zapečený toast se sýrem, šunkou a kečupem. Káva s mlékem, ovocný čaj nebo kakao nejsou problém. Jak je vám libo.
Do oběda všechno bezpečně spálíte.
10-11 hod. - svačina
Nejlepší doba na malou svačinku. Aby tělo a spalování dobře fungovalo, je dobré jíst každé tři hodiny. Mezi desátou a jedenáctou je zelenina, ovoce, podmáslí nebo jogurt jasnou volbou. Je třeba se najíst hned, jakmile pocítíte hlad. Jednak ho zaženete jen něčím lehkým a navíc nehladovíte do oběda. Určitě to každý zná. Jakmile celý dopoledne nic nejíte, v poledne už šilháte hlady a k obědu si naložíte dvojitou porci. Právě tomu se dá díky svačině zabránit. A samozřejmě nezapomínejte dodržovat pitný režim. Nejlepším nápojem je voda, ale klidně si odlijte i trochu ovocného džusu, který vodou zředíte.
12:30 - 13:30 - oběd
V poledne žaludek produkuje nejvíce kyselin a přijatou potravu nejlépe a nejrychleji stráví.
Nejzdravějším obědem je ryba nebo krůtí přírodní plátek. Jako přílohu zvolte zeleninu dělanou v páře, rýži nebo pohanku. Nejenže je to vydatná strava, která vás zasytí, je navíc i zdravá, bohatá na proteiny a především dietní. Oběd klidně zapijte ovocným džusem nebo malým pivem na lepší trávení. Jakmile se tělo dostane do fáze trávení, začnete pociťovat únavu. Ale co s tím, když jste v práci? Pokud můžete, vyrazte na chvilku na čerstvý vzduch nebo na sebe alespoň otevřete okno. Když ani to nepomůže, protáhněte tělo lehkými cviky nebo se nabídněte, že kolegyním skočíte pro kafe.
15 hod. - šálek čaje
Máte po práci-nebo vám chybí ještě několik málo minut do konce a vy zíváte a klimbáte?Uvařte si velký šálek zeleného čaje. Nejenže pomáhá při únavě,ale je výborný na urychlení spalování a hubnutí. Takže pro získání potřebné energie k němu můžete s klidným svědomím zakousnout kousek ovocného koláče od maminky nebo dvě kostičky hořké čokolády.
17 hod. - cvičení
Tato hodina je jako stvořená pro posilovnu, hodinu jógy, tenisu, aerobiku, běhání nebo jízdu na kole. Svalstvo je totiž v tuto hodinu schopné pracovat až o 30% lépe než dopoledne. A co s tím, když jste pořád ještě v práci? Když vám to prostředí dovolí, zkuste chvilku běhat na místě. Tělo se rozpohybuje, krev rozproudí a mozek okysličí. Hned vás určitě napadne nějaký dobrý nápad, který šéf samozřejmě uvítá. Pokud vaše zaměstnání opravdu nedovolí pobíhání po kanceláři, zaposilujte si alespoň s pet lahví o objemu litr a půl vody. Nejprve procvičte ruce, poté si posaďte lahev na nohy a protáhněte i nohy. Celý litr a půl vody byste měla stihnout vypít ještě do večeře.
18-19 hod. - večeře
Šestá hodina večerní je doporučovaná pro poslední jídlo dne. Tělo je večer unavené, a tak pomaleji tráví přijatou potravu. Nejlepší je najíst se nejpozději dvě až čtyři hodiny před spaním. Pokud budete večeřet opravdu s takovou rezervou, nemusíte se bát si dopřát, na co máte chuť. Než ulehnete, tělo spálí všechny kalorie. Klidně si dejte maso s hranolky pečenými v troubě nebo chléb s vajíčky. Neuškodí ani dvě deci červeného vína, na podporu tvorby červených krvinek nebo třetinka piva na rychlejší trávení. Můžeme vás ujistit, že tyto nápoje jsou v malém množství rozhodně zdravější než sycené limonády.
20-22 hod. - odpočinek
V této době si už
dopřávejte jen odpočinek.
Nepracujte po večerech a nesnažte se přijít na kdovíjaká geniální řešení. Tělo i mozek jsou už unavené a nepracují podle vašich představ. Jděte se projít s pejskem a potom si užijte solnou koupel. Ve vaně rozpusťte půl kila soli, kolem vany si dejte vonné svíčky a pusťte si relaxační hudbu. Odpočívejte a nechte sůl, aby udělala práci za vás. Zbaví vaše tělo přebytečné vody, vyhladí vám kůži, navíc je zdraví prospěšná a pomáhá k hubnutí. Po koupeli si uvařte šálek bylinkového čaje. Například meduňka vám pročistí během noci tělo a navíc pomáhá k usínání a tvrdšímu spaní. Dostatečný a hluboký spánek je základ.

Chtít dokonalé tělo bez pravidelného cvičení zkrátka nejde. I sebeznámější modelky musí kleknout na zem a alespoň 3x týdně se pustit do posilování.
Cvičení nám ale pomůže k tomu, aby naše tělo bylo navíc pevné a pružné,
aby nás nic nebolelo a žádné zkrácené svalíky nikde netahaly.
Vezměme to postupně. Právě tady se zaměříme na posílení hýžďových svalů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
heart