Sacharidové vlny (4.díl)

3. února 2010 v 11:28
V posledním článku ze série "sacharidové vlny" se zaměřím na konec diety a její zefektivnění.

Základ je v disciplíně
V minulých článcích jsme si ukázali, v čem dieta vězí a její možný vzorový jídelníček, který si každá můžete individuálně uzpůsobit právě vašim chutím a potřebám. Řekli jsme si i to, co je podstatné a důležité. Na konci minulého dílu jsem avizoval, že vám ještě vysvětlím, co to je "proteinový nápoj". Souvisí to s pojmem "suplementace".

Suplementace
Suplementy jsou při dietách prakticky nezbytné. Jsou to doplňky stravy a v podstatě se jimi dá označit vše, co není klasickou stravou, ale jen jakýmsi jejím rozšířením, doplňkem. Suplementy jsou i vitamínové a minerální tablety, které jsou při podobné dietě nezbytné. Proteinový nápoj je pak prášek, který smícháte s vodou a uděláte z něj koktejl. Obsahuje pak určitě množství bílkovin. Vřele ho doporučuji, nejedná se o nic drahého ani nebezpečného. V podstatě se jedná jen o koncentrované bílkoviny, které budete potřebovat při podobné dietě, abyste si zachovala svalstvo atp. V jídelníčku jsem uvedl přibližné množství, kolik si jich brát. Prozradím vám, že je koupíte prakticky v jakémkoliv obchodě se (sportovní) výživou a prodavač vám určitě poradí jak případně dávkovat. Koktejly i velmi dobře chutnají a uvidíte, že je budete pít ráda.
Jak jsem se zmínil minule, tekutiny hrají velmi podstatnou roli. Zkuste jich vypít opravdu aspoň 2,5-3 litry denně. Ideální je klasická voda. Pokud chcete pít ochucené minerálky, hlídejte si, ať jsou bez cukru, neboť ty by zásadně narušily sacharidové vlny (cukr=sacharidy, a to i v nápojích, navíc tam se dávají ještě ty horší, než které jsou například v rýži).
To by po stránce stravy a suplementů bylo vše podstatné.

Sport
Sacharidové vlny fungují - pokud jsou prováděny opravdu svědomitě - i bez sportování a hubnout budete, i když budete sedět celé dny na pohovce a koukat na televizi (pokud dodržíte koncept stravování). Jde o to, žesportem účinek sacharidových vln neskutečně zesílíte. Jděte si dvakrát třikrát týdně rekreačně na půl hodiny zaběhat nebo se projet na kole a budete hubnout doslova přes noc. Berte to jen jako dobrou radu. Ovšem ani se sportem to nepřežeňte, uvědomte si, že vaše tělo je vystavené dietě a nemáte tolik energie a obranyschopnosti, jako když jíte ostošest.

Výsledky
Asi vás zajímá, kolik kilogramů a za jak dlouho shodíte. Je to dost individuální a záleží to na několika faktorech. První a podstatný je ten, jak si sacharidové vlny přizpůsobíte a nastavíte, jaké zvolíte množství sacharidů a především jak svědomitě je budete dodržovat. Opět opakuji, že zde není cíl omezovat se ve stravě, ale jen ji upravit a dodržovat určité schéma. Nesmíte si například šestý nebo sedmý den říci: raději si dám málo jídla, 200 gramů je moc. Udržujte vlnu a dopřejte si, protože právě proto to funguje. Můžete shodit během dvou týdnu dvě kila, ale také třeba čtyři. Můžete během měsíce shodit třeba i šest sedm kilogramů, když budete vlnit opravdu dobře a k tomu budete sportovat. Funguje to. Jen musíte pochopit princip a dodržovat ho.

Jak dlouho? A co pak?
Osobně doporučuji na zkoušku dva týdny - tedy dvě vlny. Když je opravdu dodržíte a budete jíst kvalitně, výsledky se dostaví. Bude pak na vás, jestli chcete pokračovat, nebo vám výsledek bude stačit. Pokud budete chtít pokračovat, nepřežeňte to a cca po čtyřech, pěti týdnech toho na chvíli nechte. Ne, že by to nefungovalo i dál, ale výsledky budou lepší, když se na chvíli zase vrátíte k normálnímu stravování a pak zase najedete. Normálním stravováním ale nemyslím, že si sednete před televizi a budete jíst chipsy s bůčkem a k tomu kopec knedlíků. Mějte radost z toho, co jste dokázala, že jste zhubla, a dopřejte svému tělu kvalitní stravu - dostatek bílkovin a dobré sacharidy. Co se týče množství, jezte tak, jak jste byla zvyklá. Nepřejídejte se, nejezte ani málo, ani hodně. Sama ucítíte, prospívá-li to vašemu tělu. A budete-li chtít pak někdy v budoucnu zase shodit nějaké to kilo, udělejte si na dva týdny vlny a je to! Je to snadné, rychlé a efektivní. Je to ale i o sebeodříkání a plnění stanovených cílů.Výsledek ale stojí za to.
Nakonec mi nezbývá, než vám poděkovat za přízeň a pozornost a popřát vám co nejlepší výsledky! Dokáže to každá z vás! Stačí chtít a být disciplinovaná. A vědět, jak na to!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mix wedding dresses mix wedding dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 12:00 | Reagovat

I think you made a great point. One that I have been thinking about as well.
http://www.pathdress.net

2 filosxss filosxss | Web | 30. března 2014 v 22:24 | Reagovat

fitness magazín o zdraví, hubnutí, zdravá strava, jak nabrat svaly, sportování http://hardgold.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
heart