Dieta, po které brutálně zhubnete

29. března 2010 v 17:28 | Treedead
První zeštíhlovací návyk

Ve všední den se kroťte, o víkendech si užijte. Přestaňte se zbytečně týrat. Úplně zapomenout na veškeré lahůdky je nad lidské síly a navíc - co byste ze života měla, kdybyste si na ničem pořádně nepochutnala?Buďte realistka a zvolte dva dny v týdnu, kdy si budete dopřávat i energeticky vydatná jídla. Nejlepší jsou víkendy, kdy chodíte na večeře, mejdany a návštěvy. V sobotu a v neděli prostě zapomeňte na dietu a vrhněte se na dobroty.To, ale neznamená, že se jimi máte nacpat do zásoby a domů se pak ploužit s těžkým a navíc přeplácaným žaludkem. Vybírejte si jen to, na co máte největší chuť. Lahůdky si vychutnávejte pomalu a s čistým svědomím.

Druhý zeštíhlovací návyk

Jezte dlouho a rozkošnicky. Váš mozek potřebuje dost času na to, aby vám dal vědět, že už máte dost. Proto byste měla snídani, obědu i večeři věnovat alespoň 20min. Jinak hrozí, že do sebe natlačíte mnohem víc joulů, než kolik vaše tělo potřebuje. Pokud se prostě nedokážete ovládnout, když před vámi přistane talíř s vašimi milovanými švestkovými knedlíky, naordinujte si během jídla pár přestávek. Každé sousto si vychutnávejte, pomalu rozkousejte, spolkněte a až potom si naberte další.

Třetí zeštíhlovací návyk 

Přebijte nezdravý pokrm zdravým. Máte příšernou chuť na hranolky s kečupem nebo na čerstvé, voňavé koblihy s marmeládou? Pokud se rozhodnete, že si je tentokrát dopřejete, zkombinujte je s něčím zdravým. 

Čtvrtý zeštíhlovací návyk

Proč si máte dávat raději tmavé než bílé pečivo, ovoce a zeleninu, a ne čokoládu a sladkosti, rýži místo knedlíků? Za prvé: doporučované potraviny mají v sobě mají mnohem víc vitaminů a minerálních látek. Za druhé:Když se najíte, zvýší se vám hladina cukru v krvi. Vezmete-li si celozrnný rohlík se sýrem,bude déle trvat, než ho organismus zpracuje. Cukr se uvolňuje pomaleji a tak ho stihnete využít. Pokud si však dopřejete čokoládovou tyčinku, bude vám najednou v krvi kolovat tolik energie, že tělo nebude vědět, co s ní a tak ji uloží na horší časy.

bicykle
Pozn: Prosím kopírujte se zdrojem, psala jsem to ručně:) z časopisu Lovestar
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
heart