Duben 2010

fakt krásné..

20. dubna 2010 v 11:55
purple
candace
baletíím

Úterý 20.4.

20. dubna 2010 v 8:37 Moje tlachání
Dneska ráno vstanu se šílenou bolestí v krku až mě to tam pálilo a s plným nosem. Fajn, jsem zvědavá jak vydržím noční. Únava a nemoc dají za své to už vím, ale nejsem tam moc dlouho, abych si mohla dovolit nepřijít. Možná když se ještě prospím, snad to poleví. Hned jsem si uvařila čaj od grešíka zázvor, citrón, med. To ten krk uklidnilo, tak mám na chvíli pokoj. 
Dnešní jídelníček:
Snídaně: čajík stop apetit,(už abych měla ten zelený jsem na něm přímo závislá=)), jogurt ala borůvkový, 2 křehké plátky
Svačina:2 křehké plátky s jahodovým cottage, čaj rakytníkový
Oběd: těstovinový salát s cottage, jogurtinou, okurkou a zelenou paprikou, 1 lžička tatarky
Svačina:2 amarantové tyčinky
Večeře: smažené nudle, 0,3l vody
2 večeře: čaj rakytníkový, kafe
Jídlo v práci:1,5l vody, banán, půlka jablka
Pohyb: lítačka v práci. 
Můj poznatek: včera jsem se vážila bez pyžama, nevím jestli to mám brát jako pokrok, ale od 5dkg se mi ukázalo míň než jsem měla. 
Na jednom blogu jsem objevila článek o kalanetice, holčina tam přidala naskenovaný obrázek žen které cvičily hodinu před a po, jejich zadku a výsledky byly neuvěřitelné. Hned jsem se jukla na stránky knihovny a oni ji tam mají! Už se nemůžu dočkat až ji přeluštím celou:) Doufám, že mi ji zatím nikdo nevyfoukne:(
Tak v knihovně měli zavřeno z důvodu školení zaměstnanců. Grrr tak snad ve čtvrtek. 
legs

A zase do práce...

19. dubna 2010 v 9:07 | TD |  Moje tlachání
Dneska opět na odpolední. Se mi moc nechce, nejsem moc vyspaná po včerejšku. Nevím proč jsem se včera po obědě tak přežrala:( Dnešní jídelníček:
Snídaně: dobrá vláknina, mléko, čaj
Svačina sójový jogurt ala broskvový,čaj bylinkový, 2 křehké plátky s jahodovým cottage
Oběd: nebyl
Svačina: chleba celozrnný, žervé, sýr, okurka, pomeranč
Večeře: tvaroh s jogurtem od milka příchuť jahoda, tyčinka line
2 večeře: plátek celozrnného chleba s jogurtinou, 4 kolečka okurky, 4 tyčinky amarantové:(
Pití: 1,5l vody 
Pohyb:30min  chůze do práce, 30 posilování a 100 přeskoků na švihadle

lady in

Neděle

18. dubna 2010 v 10:49 Moje tlachání
Nevěděla jsem jak popsat dnešní článek, takže klasicky názvem dne :D Včera to byl děss. Většinu toho co jsem snědla jsem napsala do jídelníčku ze včerejška. Dneska zase do práce, mám odpolední takže se budu snažit krotit svůj apetit:( Takže jídelníček na dnešek:
Snídaně: mléko dobrá vláknina, banán, zelený čaj s příchutí borůvky(všechny porcované čaje mi došly, takže se pustím do brzkého nákupu čajů)
Svačina: nic
Oběd: zelenina se žampiony, brambor, čaj maté
Svačina:chleba celozrnný se sýrem, žervé, okurka
Večeře: tyčinka line, pomeranč, kefírové mléko, salát s balkánem
Pití: 1,5l vody
Pohyb: lítačka v práci, jelikož sem si zapomněla vzít L-carnitin tak mi to bylo na prt.
Mimo: po obědě mě chytla žravá:( tam hrst gumových medvídků, tady dvě amarantové tyčinky,čtvrtka tyčinky koko:( no děsss 
a po práci ještě večer jsem sežrala třešňový crossiant:( Jsem nemožná:( Potřebovala bych nad sebou velký bič, abych se kontrolovala.

thinking

Oslava- pohroma

17. dubna 2010 v 5:18 Moje tlachání
Dneska jdu do práce, to bych ještě zvládla, ale po práci jdu hned na oslavu na kterou se mi vůůbec nechce. Zase samé nezdravé jídlo a hromada švédských stolů, uvidíme čím hostitelka překvapí. Radši jsem si vzala jídlo sebou do práce. Včerejší jídelníček by stál za popis, ale večer na mě přišla žravá a už to se mnou jelo z kopce:( Hrstka gumových medvídků a 2 kostičky čokolády. Něco na tom bude když se říká, co nemáš doma nebo v ledničce to nesníš. Tady je dnešní jídelníček:
Snídaně: cerálie miss fit s dobrou vlákninou, čaj zelený s příchutí borůvky, (doplňky stravy: jód, L-carnitin)
Svačina: celozrný slu. chleba od penamu se žervé plátkem sýra a kolečkama okůrky,meruňkový, tyčinka line s mléčnou náplní.
Oběd:celorznný slu.chleba to samé jak svačina, mám to rozkrájené.
Pití: 1,5l vody jemně perlivé nesladké
Pohyb: dost se nalítám v práci, ale nevím kolik stejně spálím. Možná bude nějaké lehké posilování před oslavou abych se psychicky připravila. Přemýšlím že budu dneska bez sladkého když jsem to včera tak pos**la:(
Svačina: plno hroznového vína, půlku pomeranče, mezitím jsem si stihla ochutnat spoustu cukroví, tzn. že jsem jenom kousíček kousla a zbytek snědl taťka nebo mamka:D ale i tak je mi líto, že jsem neodolala:( ale pila jsem jak vyschlá studna, myslím tím jenom vodu:D dostala jsem do sebe další 2,5l
večeře: doufám že budou mísy, kdyby bylo hlavní jídlo, tak bych byla nahraná, zatím nikdo neví, že nejím maso, takže se to budu snažit tutlat co nejvíc. večeře byla dokonalá tuna různých salátů, od zelí až po zeleninový salát s balkánem:) 2 patky chleba a zapíjela 2 sklenicemi vody, a taky nějaký sýr:) 
Můj poznatek ze včerejška: Včera mi jedna ženská co s ní dělám v práci, řekla že strašně málo jím, jsem se jí teda upřímně zasmála. Ona je střízlík ale co zblajzne během směny no můj žaludek už by byl v hrobě.Tam chipsy, svíčková, čokoláda, prostě žádné ovoce zelenina. jí v kantýně,ale já ne nic tam není pro vegetariány:D Max. jedno sladké jídlo 1 za týden. A sladký oběd teda fakt nechci! Podle toho jak se pozpátku dívám na svůj jídelníček tak jím strašně moc.Co myslíte? Chtěla bych jíst míň a mít menší hlad. Nesnáším svou váhu! AAAAA:(
woman

Co pít a jíst když...

15. dubna 2010 v 12:18
Máme akné

Léčebné účinky kopřivy ovlivňují látkovou výměnu, čistí krev a pomáhají odstranit i úpornou trudovitost. Proti akné se osvědčilo pití bylinných čajů např. z pampelišky a přikládání obkladů z bylinek- kontryhelu, petrklíče, mateřídoušky, dobromysli či heřmánku na postižená místa. 
Konzumujte hodně čerstvého ovoce a zeleniny, dodávejte organismu zinek, vitamin A a omezte čokoládu, sladkosti, přesolené a kořeněné pokrmy.

Nás bolí břicho

Lékem našich babiček na bolesti břicha při nadýmání či nevolnostech je skořicový čaj. Stačí jen povařit skořicovou kůru ve vodě. 

Máme křečové žíly

Podle předběžných výzkumů pití roztáté vody zlepšuje krevní oběh a ulehčuje léčení křečových žil. Vodu pijeme nalačno hodinu před jídle a poté ještě několikrát během dne, vždy před jídlem. Při křečových žílách se doporučuje pít hodně šťávy z citronu, grapefruitu a pomeranče. Tyto šťávy konzumujeme čerstvě vymačkané a můžeme je libovolně kombinovat, popřípadě ředit vodou či osladit medem. Pohanka je bohatým zdrojem rutinu, který pomáhá při poruchách prokrvení, při nedostatečnosti cevní stěny a křečových žilách. Zvyšuje průchodnost krve v kapilárách. Již po 2 až 3 týdnech užívání čaje z natě pohanky se projevuje pozitivní účinek na cévy. Tento čaj lze zakoupit v prodejnách zdravé výživy. 
Můj tip: Čaj od dr. Popova myslím že se jmenuje cévní nebo pohankový čaj. Stačí se zeptat. 
Jezte hodně potravin bohatých na vlákninu - celozrnnou mouku a výrobky z ní, neloupanou rýži, čerstvé ovoce (zejména jablka, hrušky, citrusové plody, černý rybíz, hroznové víno, meruňky) a zeleninu a hodně potravin bohatých na vitamín E. Nezapomeňte dodržovat pitný režim, nejméně 1,5l tekutin denně. Vzniku křečových žil napomáhá nadváha, proto je v každém případě nutné redukovat přebytečné kilogramy. 
Důležité je i pravidelné cvičení, zvláště chůze. Kdykoli můžete, dávejte si nohy do zvýšené polohy. Vyvarujte se dlouhého sezení či stání.

Máme menstruační potíže

čaj ze sezamových semínek- při pravidelném užívání upravuje men. potíže zejména nepravidelnou a bolestivou menstruaci. 
Heřmánkový čaj- pomáhá proti různým potížím,mimo jiné i při bolestivé a silné menstruaci. Asi hodinu po vypití by nepříjemné bolesti měly ustat.
čaj z kopřivy - upravuje příznaky PMS a pomáhá snižovat otoky a bolestivě nateklá ňadra.
Jezte potravu bohatou na vitamin C, abyste posílili cévní stěny, dále potraviny bohaté na železo jako ochranu před chudokrevností, která může být důsledkem velkých krevních ztrát při menstruaci. Eliminujte ve své stravě kofein, alkohol, sůl a bílý cukr, které mohou příznaky PMS zhoršovat. U mnoha žen v PMS nebo v těhotenství dochází ke zvýšenému zadržování tekutin v organismu a uvolnění svalstva v podbříšku, čímž mohou vznikat otoky. Přirozenými potravinami, které vás mohou tohoto problému zbavit, jsou meloun, okurky, chřest, celer, mrkev.

Nás pálí žáha

je to pocit pálení za hrudní kostí a vzniká přebytkem žaludečních kyselin, především kyseliny solné. Tzv. chladivé potraviny - jogurt, banány, červená řepa, okurka, zelí a mrkev snižují podrážděnost žaludku a pálení žáhy. Při pálení žáhy se vyhýbejte překyseleným potravinám jako jsou káva, sladkosti, bílá mouka a pečené maso. Trpíváte-li tímto problémem, naučte se silnou kávu, čaj a alkohol pít nejpozději 3 hod. před spaním a vždy jej zajíst.

Zdroj: Čerpala jsem z knížky Co pít když.. Od autorky Jarmily Mandžukové. Z knížky jsem vypsala jenom pár věcí, které jsou myslím důležité. Knížka má přes 150 stran a je tam toho vážně hodně.Jestli máte o ni zájem a tak se podívejte v knihkupectví nebo knihovně po ní. Jestli chcete kopírovat prosím se zdrojem. Opisovala jsem to ručně.

fruit

Jak se stravovat při práci na směny

12. dubna 2010 v 13:10 Hubnutí
Desynchronóza. Že jste o takové nemoci nikdy neslyšeli? O rozladěném rytmu biologických hodin třeba u lidí pracujících na směny ale určitě ano. A právě tento stav je dlouhodobě velmi nepříjemný a navíc neprospívá našemu zdraví. Přinášíme vám tipy, jak změny snášet.
Lidskou přirozeností je ve dne pracovat a v noci odpočívat. Člověk se v běžném životě řídí 24hodinovým rytmem, který je mu vrozený a je řízen tzv. biologickými hodinami. Proto není vůbec snadné přizpůsobit se práci na směny.
Při dlouhodobějších problémech s přizpůsobením se mohou dostavit třeba žaludeční problémy nebo nemoci oběhové soustavy.
Odborně se onemocnění, které vzniká jako důsledek dlouhodobé nezvládnuté práce na směny, jmenuje desynchronóza. 

Článek č. 2
Je to projev rozladění vrozených biorytmů a vyznačuje se zejména nervovou labilitou, zažívacími potížemi, poruchami spánku.
Směnný provoz každý prostě nesnese. Určité skupiny lidí, zejména s vážnými onemocněními, by měly volit jednosměnnou pracovní dobu zcela automaticky. Práce na směny je zcela nevhodná například pro diabetiky, osoby s poruchami spánku, lidi s trávicími potížemi. Aby se člověk dokázal převrácení biorytmu při práci na směny lépe přizpůsobit, měl by dodržovat několik zásad:
Jídlo
Jednou z hlavních podmínek je pravidelnost jídla. Žaludek pracuje ale nejvíc ve dne, takže člověk pracující přes noc by měl jíst spíše lehce, třeba různé saláty, netučná masa, mléčné výrobky, jogurty. Naposledy se najíst kolem čtvrté hodiny ranní, protože vydatná "snídaně" by mu mohla narušit
kvalitu spánku.
Společenský a rodinný život a relaxace
Směnný provoz má kromě zdravotního stavu vliv i na život společenský. Mladí lidé mohou mít kvůli nočnímu zaměstnání problémy navázat trvalejší vztah. Lidé pracující ve směnném provozu se se svými blízkými vidí často jen o víkendech a na dovolené. Řešením je co nejčastější relaxace při oblíbené činnosti, kulturní život, sport, odreagování se v přírodě, pěstování koníčků a samozřejmostí je zapojit do aktivit rodinu a její příslušníky. Cílem je co nejlépe odstranit stres po vyčerpávající noční práci.
Harmonogram
času - spánková hygiena a relaxace
Člověk pracující v noci by si měl vytvořit individuální harmonogram pro využití svého volného času hlavně s ohledem na spánek. Narušení rytmů - a tím pádem spánku - střídáním směn hodně poznamenává celkový spánkový rytmus. Problematická je možnost spánku ve dne, protože je nedostatek tmy a usnutí je velmi obtížné. Proto je vhodné rozdělit si spánek například na jednu část po směně a na druhou před ní.
Střídání a rotace směn
Vládnou velké rozpory v tom, jak často se směny mají střídat. V praxi nejběžnější a zavedené je střídání týdenní, někteří autoři doporučují jako vhodnější střídání obden nebo po 2-3 dnech. Existují i studie o vhodné rotaci směn: optimální se jeví sekvence noční - ranní - odpolední. Uvádí se, že tento způsob rotování směn zvyšuje produktivitu práce a snižuje i fluktuaci pracovníků.
Lékařská péče
Významnou roli hraje při střídavém provozu zdravotní stav. Pracovníci ve směnném provozu potřebují velmi kvalitní zdravotní péči závodního lékaře, kterou by jim zaměstnavatel měl poskytnout bez ohledu na denní dobu.
Práce na směny je velkým zásahem do organismu, na který se lidské tělo jen pomalu a obtížně adaptuje. Biorytmy máme totiž všichni nastaveny tak, abychom byli nejaktivnější přes den, k večeru odpočívali a v noci už jen spali. Pokud vaše povolání patří mezi některé z těch večerních či nočních, nedá se nic dělat - budete muset zatnout zuby a "přeučit" své tělo na nový režim ruku v ruce se zdravým jídelníčkem.

Nepravidelnost
Máte-li práci jen na noční, oplýváte oproti osobám s periodicky se střídajícím směnným provozem malou výhodou, neboť je zde alespoň nějaká pravidelnost. Pokud pracujete týden dopolední, týden odpolední a týden noční, budete to mít se zvládáním redukčního jídelníčku těžší kvůli neustálým změnám.

Jídelníček při noční směně
Každopádně i pro vás je alfou a omegou dietního snažení pravidelnost v jídle. Přes den jezte malé porce pravidelně co dvě až tři hodiny, poslední velké jídlo (večeři) si dopřejte mezi osmou a desátou večerní. Sáhněte po lehkém pokrmu, který vás na dlouho zasytí, jako třeba těstoviny s kuřecím masem nebo rizoto s mořskými plody. Následně po celou dobu noční směny zobejte malé kousky lehko stravitelných jídel po zhruba dvou hodinách. Bude vám stačit půlka celozrnného rohlíku se sýrem, zeleninový salát, hrst oříšků, co je libo.
K ránu si dopřejte ještě jogurt či kefírové mléko na správné zažívání. Nesnídejte, z práce běžte rovnou do postele pro zasloužený odpočinek. Jakékoliv větší množství jídla by se vám ihned uložilo v podobě nevzhledných špíčků.

Relaxace
Při směnném provozu je více než kdy jindy nutno dbát na odpočinek a relaxaci. Dopřejte si alespoň dvakrát týdně nějakou pohybovou aktivitu. Ve volných chvílích choďte na procházky či do sauny. Organismus nutně potřebuje uvést do rovnováhy, dopřejte mu to.

Při práci na směny (noční směny) nebo do pozdních nočních je nutné organismus zásobit množstvím energie, abychom udrželi duševní a fyzickou výkonnost.
Měli bychom volit jídla lehká, která příliš nezatěžuji: rizoto, těstoviny, malé množství zeleniny, trochu ovoce, obložené celozrné pečivo. Když už omáčku tak jedině dehydrovanou, připravenou z vody. Porce doporučuji v nočních hodinách zmenšit na 2/3 oproti bězné konzumaci přes den. Důležitý je také pravidelný přijem tekutin(neslazené či málo slazené). Snídani doporučuji alespoň 2 hodiny po probuzení a večeři nejpozději 3 hodiny před spaním. Chybou je najíst se po návratu z noční směny a jít spát. Organismus by měl odpočívat, což mu naplněný žaludek neumožňuje.

Melancholic day......

12. dubna 2010 v 12:20 Moje tlachání
Dneska sem přidám článek jak se stravovat když pracujete na směny, no je toho dost. Jelikož patřím už mezi pracující lid, tak nechci vypadat jak lidé z práce, ty rychlosvačinky a nezdravé obědy v závodních kuchyních jdou na člověku poznat. Dneska mám noční tak jsem jenom zvědavá jestli se mému žaludku bude chtít jíst. Odpolední je prozatím v pohodě. Kdo pracuje na směny dá mi za pravdu, že s lidskou psychikou to háže neskutečně:((( Možná je to ten důvod, že se mi podařilo za 2 měsíce zhubnout ty 2 kg co sem se tak mermocí snažila  shodit jsem teprve na začátku, ale jestli neposeru jídelníček tak za měsíce se můžu těšit z dalších 2kg:) Nečekám zázraky, ale spoléhám na svou pevnou vůli a zdrženlivost v jídelníčcích.
Dnešní jídelníček:
Snídaně: Dobrá vláknina s lupínky miss fit, mléko, čaj zelený s borůvkou, banán, čokoládový crosssiant
Svačina: nic, dlouho jsem spala.
Oběd: rýže se zeleninou a lučinou do salátu, čaj životabudiš dr. grešík, 0,5l šťávy z čer. řepy ředěná vodou
Svačina: kafe nescafe
Večeře:2 křehké plátky s jahodovým cottage, hrnek kafe
2 Večeře:heh asi 250g melounu
Jídlo v práci: kousek sýra, 0,4dcl vody
Pohyb: nebyl
spring2

Honestly?...I Hate Myself!

8. dubna 2010 v 19:13 Moje tlachání
Dnešní den? Jednoduše hrůza. Z práce jsem přišla unavená jak pes, a teprve teď jsem schopná něco napsat. Můj dnešní jídelníček asi nebude cenu popisovat jelikož jsem ho pos**la. Před 2 hodinama jsem zbaštila celý 75g pytlík brambůrků od active:(
Ale tak se pokusím si tak shrnu jak jsem dneska jedla. 
Snídaně: lupínky Miss fit, mléko
Svačina: dýňový rohlík, s jogurtinou plátkem alpeneru a 1 paprika, ovesné sušenky emco kokosové
Oběd: dýňový rohlík s jogurtinou...
Svačina: pytlík ovesných polštářků plněný jogurtem, 1,5l korunní silueta příchuť hruška s ostružinou
Večeře: dýňový rohlík s máslem posypaný řeřichou, čaj oolong
 To bude asi vše. Půjdu spát, jelikož jsem dneska neslyšela budík a málem jsem zaspala:(
Prostě katastrofa:( a pohyb? Max. 2 km co jsem ušla od práce domů:( toť vše. 
miss in white

Nová práce, pokus o zpracování jídelníčku

6. dubna 2010 v 6:52 | TD |  Moje tlachání
Jestli dneska půjde všechno hladce, od zítřka půjdu do práce. Konečně! Budu se snažit, sem psát jídelníčky, ale nevím jestli to zvládnu. Ta práce je na směny a jenom doufám, že si nerozbourám metabolismus a moje tělo si zvykne na tu změnu času jídla. :( Celý den budu běhat po pracáku, jdu na školení a pak do práce vyřídit papíry a podepsat smlouvu:) No když vidím to počasí venku, tak se mi nikam nechce, ale potřebuji peníze, tak se na to nemůžu vykašlat. Abych nezapomněla beru doplňky stravy : tabletky kelp teda už jenom s názvem jód, protože firma walmark je přejmenovala, dále pak L-carnitin se zeleným čajem a ještě něčím teď si nemůžu vzpomenout:D Mám ty tabletky v článku, tak se zpětně můžete kouknout:) A můžu říct že fungují, pokaždé když jdu cvičit tak si předtím vezmu 2 a pěkně se u toho zapotím a jsem schopna víc vydržet:) Akorát na váze se to moc neukázalo, dneska jsem se vážila a ubylo sice půl kila, ale když jsem viděla procenta v tucích, tak jsem se zděsila!:( Musím víc pít, aby ty tuky sakumprásk zmizely. 
Jídelníček vidím následovně:
Snídaně: dobrá vláknina, mléko, hrnek mléka, čaj oolong, půl krajíce mazance. 
Svačina: budu ve městě, takže si sebou do tašky beru 2 jablka, tyčinku corny linea, a tyčinku line od bonavity. 
Oběd: no tak svačinu jsem žádnou neměla:( Akorát jsem snědla 2 loupáky, s tvaroh jogurt od madety příchuť tiramisu, tyčinku corny linea, hrnek vody a jsem plnááá
Svačina: 2 křehké plátky s slunečnicovými semínky od bonavita viz. obrázek, jogurtina, 1 pl. tvrdého uzeného sýra, 1 rajče, čaj oolong,0,4dcl vody
Večeře: doplním
Pohyb: chození po městě cca:4km, asi si ještě zacvičím:)
Jo dneska by mi měla přijít nová dieta, tak se těším jak se v ní něco nového dovím:)
Teď mě napadlo, že v jedné z Diet co mám doma, je článek jak se stravovat, když člověk má práci a dělá na směny. Tak mi držte palce prosím, abych neujela!Díky, a mějte se krásně.<3
Nakonec jsem nestihla dojít na pracák,tak mě čeká zítra.
Jdu vařit oběd na zítra - lilkovo- žampiónové rizoto doufám,  že se mi povede:)
plátky
Tady jsou ty zmiňované křehké plátky, jsou vynikající chutnají mí více než knackbroty:)

weakness

Soo sexy bottoms =P

2. dubna 2010 v 13:37
mmm
jeans


passion
gorgeous

Dubnová...

2. dubna 2010 v 13:32
girl car
up
beauty
in aeroplane

Pátek - počasí pod psa

2. dubna 2010 v 9:40 | TD |  Moje tlachání
Ráno než se probudím, slyším za oknem déšť. To si snad děláte srandu, včera jsme ještě s mojí polovičkou hráli bambigton a dneska leje jako z konve. To není všechno, jak se obleču tak zničehonic za oknem chumelí!Pokud vím tak apríl byl včera:/ Mimochodem, byla jsem 2x napálena a úplnýma blbostma. Neřeším.Včera jsem byla nakupovat samozřejmě zase něco na jídlo že, bez toho se já neobejdu:( Koupila jsem, raciolky bazalka a olivy, pak amarantové lupínky jsou vážně vynikající příchuť mořská sůl, a rajče a bazalka, corny linea višňová, alprosoya jak čokoládovou tak vanilkovou:) Michododem děkuji winnie za tip:)vanilková je taky perfektní, pak nějaké knackbroty se sl. semínky a vlákninou a nakonce ty ďobáčky a tofu. JJ a účet škoda mluvit:D
Jak jsem poslední dobou prohlížela blogy, hodně slečen tam dávaly fotky svých postav. No po dlouhém přemýšlení a dloumání, jsem se rozhodla, že je taky zveřejním. Chtěla bych znát váš názor. Celá postava to nebude, na to nemám sílu, ale dám sem břicho a můj (možná) rýsující se bicák na ruce:D Tak teda příjemnou zábavu. =DD
No a samozřejmě jídelníček
Snídaně: 2 krajíce mazance (velikonoce jak já ty svátky nesnáším), 4dcl mléka, čaj oolong 
Svačina: čaj oolong
Oběd: ďobáčky se zeleninou a celozrn. těstovinami, čaj kloubík
Svačina: doplním
Večeře: doplním  
Pohyb: 1hod. uklízení a utírání prachu,
slečna s čepkou
Smazáno!!Z bezpečnostních důvodů :))  
heart