Říjen 2010

Bruno Mars - just the way you are

29. října 2010 v 8:08 Moje tlachání

Má nádherný text! <3


Po kolikáté už??!! sakra!

27. října 2010 v 8:59 Moje tlachání
jak je to dlouho, co jsem se zase ozvala? hmm? pěkně dlouho. Detoxikační víkend podle elle jsem posrala, ráno všecko v pohodě až do večera, ale pak se to semlelo, tam chipsy, tam chleba se sýrem no děs prostě. Teď nemá šance si psát, jídelníček, protože je děsný:(( Cvičím, jak se mi zachce. Prostě jsem lenivá holka! Poslední dobou se mi nic nechce:(( Zabijte mě někdo, nebo mě kopněte do prdele, protože jinak tohle nejde!!! Chujové období:(( Sorry holky, zase jsem zklamala:(( a po kolikáté? Takhle ty 3 kila do toho listopadu nezhubnu, aspoň do svých narozek, které se kvapem blíží:((( Snad se brzo vzpamatuju!!!!

paris girl

Dostaňte se do formy hned teď!

20. října 2010 v 8:59 Hubnutí
Co pro sebe můžete udělat kdykoli
Ať už čekáte na metro či na šéfa, vyzkoušejte jednoduchý cvik. Je nenáročný, a přitom skvěle zpevňuje svalstvo. Nejdřív zhluboka dýchejte a soustřeďte se na pohyb břišních svalů. Sedněte si a dejte stehna k sobě. Zatněte rychle hýžďové svalstvo a pak rychle povolte, to vše několikrát za sebou. Stále zhluboka dýchejte a soustřeďte se na břišní svaly. Skvěle si tak protáhnete a zpevníte břišní a hýžďové svaly.

Kdekoli (skoro):
● Občas si zasprintujte Třeba cestou na autobus nebo cestou domů. Během povzbudíte srdeční sval i svou náladu. Možná budete zadýchaná a unavená. Díky endorfinům se ale budete cítit mnohem lépe.
● Nejezděte výtahem Netrapte se zbytečnými výčitkami, že málo cvičíte, a choďte po schodech zásadně pěšky. Cestou nahoru berte schody po dvou, ale nepředklánějte se při tom. Díky chůzi do schodů si jednak celkově zlepšíte fyzičku, jednak si skvěle protáhnete páteř. 
● Protahujte se, kdykoli začínáte něco nového Stoupněte si, narovnejte záda a vytahujte ruce vzhůru, jako byste chtěla dosáhnout až ke stropu. Zhluboka dýchejte. Skvěle se tak připravíte na jakoukoli novou činnost. 
● Ani v ústraní nemarněte čas Silné a pružné pánevní svaly jsou důležité pro správnou funkci žlučníku, sex nebo třeba v období těhotenství. Jednoduchý cvik pro posílení: při močení na chvíli zadržte a počítejte do tří. Opakujte tolikrát, kolikrát to vyjde.
● Naučte se zahánět stres Kdykoli se přistihnete, že koukáte ,do blba', zabavte se hledáním akupresurního bodu pro potlačení stresu. Vtiskněte palec pravé ruky do vidlice mezi ukazovákem a palcem na hřbetu ruky levé. Budete-li si tuto oblast pravidelně masírovat, určitě bod časem objevíte. Poznáte ho podle toho, že když jej stisknete, ucítíte to až v hlavě. Ocitnete-li se pak pod silným tlakem, na několik minut jej zmáčkněte. Uleví se vám.
● Dodávejte si sebevědomí Kdykoli vcházíte do místnosti, narovnejte záda, zvedněte hlavu vzhůru a ramena stlačte dolů. Bude se vám lépe dýchat, budete klidnější a budete působit pozitivním dojmem.
● Lichoťte Víte přece, jakou radost vám samotné udělá například věta: "Sluší ti to." Naučte se podobným způsobem pravidelně zpříjemňovat den lidem ve svém okolí. Uvidíte, že vám to rychle začnou oplácet.
● Dýchejte Málokdo dokáže využít kapacitu, kterou mu poskytují vlastní plíce. Zřejmě nám dýchání připadá tak přirozené, že nás ani nenapadne, že by se na něm dalo něco zlepšovat. O správném dýchání a jeho superpříznivých účincích se píšou knihy 
(nejlepší je van Lysebethova Pránájáma). Pro začátek postačí, když si uvědomíte, že počátkem správného dýchání je hluboký výdech. Je to jako se džbánem. Když do něj chcete nalít čerstvou vodu, musíte nejdřív vylít tu starou. Zkoušejte pořádně vydechnout, kdykoli a kdekoli si na to vzpomenete. Poděkuje vám tělo i mysl.

Doma: 
● Vaše nejbližší okolí zrcadlí stav vaší mysli Rozhlédněte se kolem. Pokud se vám něco nelíbí, okamžitě to změňte. Zvláště pak vše, co vám pije krev delší dobu. 
● Pořiďte si kaktus Podle odborníků kaktusy pohlcují záření vysílané počítačem. Květiny obecně pročišťují vzduch, a prospívají tak pleti a organismu celkově.
● Roztančete obývák Pusťte si oblíbenou písničku - a za chvíli pocítíte účinek endorfinů. Je to lepší než tabulka čokolády...
● Vychutnejte si sama sebe ve vytahaném svetru a teplácích. Podle japonské filozofie Wan-Sabi se krása ukrývá v nedokonalostech. 
Objevte krásu všude!
● Třicet vteřin v ledové lázni vám prokrví tělo i mysl Vydrhněte se froté ručníkem a pocítíte osvěžující pocit. Dělejte to každý večer. Po ledové koupeli je i spánek hlubší a sladší.

V práci:
● Proveďte revizi pracoviště Stačí, když zkontrolujete několik zásadních bodů. 1. Na židli se nemusíte vsedě hrbit. 2. Dosáhnete nohama na zem? Pokud ne, pořiďte si malé stupátko. 3. Monitor máte mít umístěný v rovině očí. Nemusíte pak natahovat krk. 4. Ramena mějte uvolněná a paže v přirozeném úhlu. 5. Zápěstí držte rovněž uvolněná, abyste nepociťovali nepříjemné napětí.
● Pročistěte vzduch Klimatizace dává zabrat pleti a zbavuje energie. Spraví to kalíšky s vodou na okenních parapetech a vedle topení. Mějte u sebe vodu ve spreji a přibližně každou hodinu rozprašte pár kapek do vzduchu
● Dejte svému stolu řád Ukliďte si pracovní desku, dejte pryč všechny zmačkané papíry a kelímky od jogurtu, vyčistěte si monitor. O pracovišti platí totéž, co o domově: vaše nejbližší okolí je zrcadlem vaší mysli.
● Otravné povinnosti rychle z krku Začněte každý den vyřešením nějakého problému. Není to tak těžké a udělá vám to radost. Každá radost je zároveň malý zdroj energie. Energii navíc obratem investujte do vyřešení dalšího problému. Budete mít ještě větší radost. A pokud nově nabytou energii opět dobře zužitkujete, může z vás brzy být veselé perpetuum mobile. 

Pod tlakem
Všechny to důvěrně známe, přesto nás dokážou nepříjemně rozhodit. Ať už jde o nepříjemné pracovní povinnosti, premenstruační syndrom či prostě ,den blbec'. Nemá cenu se tím nechat pokaždé vyvést z rovnováhy. Ve vypjatých chvílích je zkrátka třeba použít zvláštní strategie.

● Když na vás tlačí termíny a uzávěrky tak, že neudržíte myšlenku, běžte se projít Čerstvý vzduch osvěží vaši mysl, takže se pak můžete lépe zaměřit na řešení problémů. Vzpomeňte si také na to, co jsme psali výše o správném dýchání.
● Zapomeňte doma mobil! To se prostě někdy stane a nedá se s tím nic dělat. Pokud dokážete překonat paniku, zjistíte, že najednou máte na všechno mnohem víc času. Být neustále na příjmu s sebou nese nevýhodu: jen reagujete na to, co chtějí ostatní. Neděláte to, co chcete sama. Není špatné zvyknout si mobil zapomínat několikrát do měsíce.
● Zbavte se premenstruačního syndromu! Špatná nálada, podrážděnost a nevolnost ukazují na nízký obsah serotoninu (hormonu štěstí) v mozku. Před a během menstruačníhu cyklu se rozmazlujte a dopřejte si 500 kalorií navíc. Rýžový koláček nebo křupavý ovesný chlebíček obsahuje karbohydráty, které vám pozvednou náladu.
● Pokud se cítíte unavená, deprimovaná a neobvykle přibíráte na váze, nechte si zkontrolovat štítnou žlázu Tento důležitý orgán kontroluje metabolismus a nervový systém.
● Uchopte pevně svou mysl Kapka citronového a rozmarýnového oleje ve sklenici s vroucí vodou vás zklidní a zaktivuje vaši pozornost.
● Noste své oblíbené oblečení! Nenechávajte si v šatníku nic ,na potom'. Vždycky pomůže, když víte, že dobře vypadáte. 

Při jídle 
Nemůžeme se pochopitelně vyhnout ani stravovacím zvykům, má-li být náš výčet úplný. Jste to, co jíte. Nemusíte hned držet speciální diety, stačí, když se sama nebudete dohánět k pocitu nemotorné velryby. Existuje několik všeobecných triků, které bezpečně, okamžitě a celkově zlepší životní pocity. 

● Jezte, jen když máte hlad Připadá vám to jako samozřejmost? No tak schválně a upřímně, kdy jste právě vy doopravdy naposled pocítila opravdový zdravý hlad? A naopak. Kdy jste naposledy jedla a žádný hlad před tím nepociťovala?
● Když už jíte, nečekejte na pocit přeplněnosti, žvýkejte pomalu, vychutnejte si každé sousto, nechte pracovat trávicí šťávy. Přestaňte jíst, až budete mít pocit 80% sytosti. To se sice lehko napíše, ale mnohem hůře dělá. Zkuste si prostě koncem každého jídla představovat své tělo v plavkách. Chvíli dokonalé, chvíli obalené. Pokud to na vás nezabere, prostě se nacpěte. Zřejmě nejste ten typ, kterému by na těle nějak záleželo. Nebo jste? Takže...?
● Pročišťujte se Naučte se dodržovat pravidelné půsty. Jeden den v týdnu jednoduše nejezte nic a pijte jen vodu s citronovou šťávou. Možná to bude zpočátku trochu nepříjemné, ale pokud si na to zvyknete, nebudete už bez toho moci být. Skvěle se celkově odlehčíte a pročistíte organismus.
● Pijte Přes den byste měla vypít 1,5 litru vody. Správný pitný režim pročišťuje pleť, udržuje vás svěží a podporuje trávení. Tohle nejspíš dobře víte, ale pro pořádek jsme to nemohli vynechat.
● Pravidelně snídejte Výzkumy dokazují, že lidé, kteří nesnídají, toho přes den spořádají víc než ti, kteří snídají. Dopřejte si vitamin C v čerstvě vymačkané šťávě z pomeranče, dodejte tělu vlákninu 
v podobě ovesných vloček. Vyhněte se sladkostem.
● Pozor na všechna jídla do mikrovlnky, mražené pizzy a jiné ,hotovky' Obsahují velké množství soli, která zadržuje vodu v těle. Přebytečná voda v těle vám zabraňuje zbavit se přebytečných kil. 
Nepoužívejte sůl ani při vaření, vaše chuťové buňky si na tuhle změnu rychle zvyknou.
● Připravte si občas vitaminovou bombu Budete potřebovat jedno mango, papáju, půlku ananasu, dvě kiwi a extrakt z guarany. Vhoďte do odšťavňovače - a elixír života je na světě! Popíjejte místo odpolední svačiny nebo k večeři místo vína.
● Nezapomínejte! Vitamin B prospívá dlouhodobé paměti a uchová vaši hlavu jasnou. Přidejte si do jídelníčku müsli, ovesné vločky 
či extrakt z droždí - a nebudete potřebovat upomínky.
● Přibalte si do kabelky sušené ovoce! Energie ukrytá v sušených meruňkách nebo banánech se rozkládá rovnoměrně po celý den. 
Sušené ovoce navíc obsahuje antioxidanty, hořčík a železo.
● Skoncujte s ranní nevolností po prohýřené noci Uvařte si speciální zázvorový čaj. Zalijte 1-2 kořeny zázvoru (k dostání v běžné obchodní síti) vroucí vodou a nechte asi 5 minut odstát. Potom vyjměte zázvorový kořen, dochuťte lžičkou medu a kapkou citronu. Při pití zhluboka dýchejte a zapomeňte na nepříjemné ranní potíže. 

Zvažte to!

20. října 2010 v 8:36 Hubnutí
Když chcete zhubnout 3 Kg

Snižte příjem jednoduchých, zjevných cukrů, rafinovaných škrobů a alkoholu

- jsou to prázdné kilojouly, které vám nepřinesou pocit sytosti ani nedodají mnoho živin. Pište si přesný jídelníček minimálně týden, pak poznáte, kde se skrývají vaše rezervy a zdroje nepotřebných kilojoulů. Eliminací přibližně 1000 kilojoulů denně - ekvivalent 2 sklenic vína, čokoládové tyčinky nebo sáčku brambůrek - můžete shodit 0,5 kg týdně velmi, velmi snadno. 
Pijte více vody.

Ta tři kila by mohla být voda zadržovaná v tkáních jako reakce na hormonální výkyvy nebo 'zasolení' organismu. Pomáhá - paradoxně - pít víc vody, která tělo pročistí a odplaví nadbytek solí. 
Upravte cvičení.

Pokud pořád pravidelně 3x týdně cvičíte, přidejte si 2 dny vysoce intenzivního intervalového či silového tréninku. Nebo zkuste nové lekce. 

Přidejte menší fyzické aktivity, které povzbudí váš metabolismus. 
Vyběhněte po schodech, skočte za kolegou, místo abyste mu psala e-mail apod. Co nedělat: Myslet si, že intenzivnějším cvičením můžete kompenzovat špatnou stravu. Nacpat si do úst koláček trvá méně než minutu, ale déle než hodinu vám bude trvat, než ho vycvičíte. 
Když chcete zhubnout 8 Kg
Jezte více ovoce a zeleniny. Tato strava je bohatá na vlákninu, která vás zasytí, a přitom přijmete málo energie. 
Vyhýbejte se jídlu s neodhadnutelnou energetickou hodnotou. 
Oběd venku, bageta u stánku a u maminky rolka, to všechno jsou jídla, u nichž těžko spočítáte kilojouly, a tudíž nevíte, kolik energie zkonzumujete. 
Když se přejíte, vzchopte se a dál se ovládejte i v těžkých obdobích.

Většina lidí si dopřává každý den ve stejnou dobu, obvykle mezi obědem a večeří nebo před usnutím. Nočním mlsounům odborníci doporučují opustit po večeři kuchyň. Odpolední svačina: zkuste oběd rozdělit na dvě poloviny, jednu snězte k obědu, druhou ke svačině. 
Zamiřte častěji do fitness centra.

Středně intenzivní kardio cvičení (minimálně45 minut 3x týdně) střídejte s intervalovým tréninkem. Udržujte tep na 80 % cílového pásma. Dvakrát týdně skočte do posilovny a každou svalovou skupinu potrapte třemi sériemi cviků po 12 až 15 opakováních. 
Co nedělat:

Čekat, že těch 8 kg shodíte za měsíc. Reálné je hubnout 0,5 kg týdně. 
Když chcete zhubnout 15 Kg
Konzultujte to s lékařem, odborníkem na výživu. Abyste zhubla 15 kg, potřebujete úplně změnit životní styl. Odborník vám pomůže provádět změny šetrně a efektivně, navíc rady někoho jiného posilují motivaci, kterou potřebujete. 
Stanovte si menší, lépe kontrolovatelné cíle. 
Nechtějte shodit nadváhu za 6 měsíců. Dejte si cíl zhubnout 5 kg za 2 měsíce, a pak uvidíte, jak se budete cítit. Když si lidé stanoví příliš velké cíle, mohou být frustrováni, protože je docela běžné, že se hubnutí na určitou dobu zastaví. Musíte vytrvat a nevzdávat se. 
Investujte do trenéra a chopte se změn.

Zhubnout 15 kg znamená změnit životní styl, proto potřebujete být při řešení problémů aktivní a kreativní. Je u vás doma zvykem mít na stole stále brambůrky? Začněte podstrojovat zdravější alternativu - zeleninový talíř. Přítel vás stále láká do restaurace, kde servírují superporce? Objednejte si salát či předkrm místo hlavního chodu. 
Každý týden dělejte jednu malou změnu.

Jeden týden upravte snídani, další týden oběd a pak večeři. Stejnou strategii zvolte při zvyšování aktivity - jak její intenzity, tak frekvence. 
Zamyslete se nad svým vztahem k jídlu.

Pokud se nezmění důvod, proč se přejídáte, kila se vám vrátí. 
Hýbejte se.

A hodně. Klíčové je pomalé, dlouhotrvající cvičení. Potřebujete 45 až 60 minut středně intenzivní aktivity 5 až 6 dní v týdnu. 2 až 3 dny v týdnu cvičte s činkami se zaměřením na všechny velké svalové skupiny (1 až 2 série). 
Co nedělat:

Soustředit se na váhu. Kila nemusejí mizet jako pára nad hrncem. Občas dokonce můžete i malinko přibrat. Může to být způsobeno zadržováním vody, zácpou nebo příležitostnými požitky. Ale držte se plánu. 
dieta

Inspirace z ciziny

20. října 2010 v 8:33 Hubnutí

Japonky

Hodně ryb
Těstoviny a sušenky vyměnily za velké množství ryb. V jejich jídelníčku tak najdete především lososa, tuňáka, sardinky, makrely a jiné ryby, které obsahují omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Ty jsou pro naše tělo nezbytné (jejich konzumace slouží jako prevence vzniku srdečních onemocnění), lidský organismus si je nedovede sám vyrobit. Japonky jedí ryby minimálně dvakrát či třikrát týdně. Nezapomínají ani na syrovou zeleninu ochucenou trochou ořechového oleje. 

Brazilky

Dieta pro dobrou náladu
Nejnovějším trendem mezi Brazilkami je takzvaná dieta pro dobrou náladu. Vychází z knihy A Dieta do Bom Humor, kterou napsala odbornice na výživu Sonia Tucunduva Philippi z University v Sao Paulu. Můžete při ní jíst všechno, především ale banány (protože mají dostatek vitaminu B), para ořechy (kvůli selenu) a také rýži a fazole, které udrží nízký glykemický index.

Angličanky

agar-agar
Když se Angličanky chtějí vejít do šatů, posypou si salát zasycujícím agar-agarem, získávaným z červených mořských řas (seženete ho v prodejnách zdravé výživy, často se také používá místo želatiny). Lze ale použít i jablečnou vlákninu, která má stejně zasycující účinky. Můžete si ji klidně vmíchat třeba do jogurtu nebo kompotu. Přispívá ke správnému trávení a pomáhá při potížích s vyprazdňováním. Má také dobrý vliv na akné a kožní změny. 

Australanky

Miniporce
Ukázalo se, že když na druhé straně zeměkoule zmenšili velikost obědových obalů o dvacet procent, lidé přestali tloustnout. Vzpomeňte si na to, až si budete připravovat jídlo s sebou do práce, nebo třeba na piknik. 

Němky

Osobní poradce přímo doma
Němky a Rakušanky jsou přímo zblázněné do televizního pořadu Besser Essen, obdobě našeho Jste to, co jíte. Dva specialisté na výživu v něm přicházejí do domů a prohlížejí zúčastněným osobám ledničky, přičemž vysvětlují, proč je ten či onen výrobek nevhodný nebo naopak. V Německu po jeho vysílání obvykle diváci vyrazí do supermarketu, kde nakoupí ovoce a zeleninu a místo ,špatných' výrobků hodí do košíku ty méně tučné a méně sladké. 

Američanky

Rady po telefonu
Co udělá Američanka, když se usadí ke stolu v restauraci? Vytáhne telefon a vyfotí svůj plný talíř. Obrázek pak pošle na speciální mailovou adresu. Dietoložka ze serveru www.myfoodphone.com jí poté obratem pošle své komentáře a doporučí případné úpravy onoho pokrmu. No, není ten moderní život krásný? 

Hiphopové šílenství 
Všechno začalo dnem, kdy odborníci na zdraví z Filadelfie apelovali na mladé lidi, aby skoncovali s pojídáním hranolků před televizí a raději se věnovali svému oblíbenému sportu. Ti, kteří se zbláznili do hip hop dance, shodili deset procent své váhy za rok, zatímco odpůrci této varianty nadále tloustli. To jen přispělo k oblibě tohoto tance a kurzů, kde se vyučuje (můžete je navštívit i u nás, například ve studiu Dance Perfect v Praze, www.danceperfect.cz, nebo v TS Victoria v Brně,www.tsvictoria.cz). 

Kickbox pro ženy

Tato jemnější verze kickboxu nese své ovoce. Podle americké studie vede ke stejným úbytkům váhy jako nízkokalorická dieta.

Senzační zákon proti mastným kyselinám
V New Yorku se na radu odborníků na zdraví dvacet tisíc fastfoodů a pekáren zřeklo transmastných kyselin, vznikajících ztužováním tuků. Ty běžně najdete v sušenkách, hotových jídlech, slaných koláčích, pizzách, zapékaném müsli a čokoládových tyčinkách; potíž je v tom, že mají za následek tloustnutí a kardiovaskulární problémy - u nás si tak jejich obsah zatím musíte ohlídat sama.

inspirace

triky pro super postavu

20. října 2010 v 8:29 Hubnutí
Zdravá strava, pohyb. . . Boj s kilogramy ale můžete vést i jinak. Poradíme vám pár jednoduchých triků, a uvidíte, že stačí i drobné změny a váha si dá konečně říct.
 • Oblečení, které zakryje malé faldíky, je hrozně zrádné. Zkuste si proto obléct plavky nejen v létě: stoupněte si v nich doma občas před zrcadlo a kriticky se zhodnoťte. Světlá pokožka nemilosrdně ukáže všechny nové hrbolky, tukové polštářky i povolené svaly. Takhle určitě získáte skvělou motivaci ke cvičení a vytrváte.
 • Jezte hodně celeru. Na strávení této zeleniny tělo spotřebuje víc energie, než se spolu s ním do vašeho těla dostalo - proto se jeho kaloriím přezdívá 'negativní kalorie'. Pokud vám celer nepřipadá příliš lákavý, neděste se, existuje mnoho způsobů jeho úpravy (najdete je třeba v kuchařce Lenky Požárové Což takhle dát si celer).
 • Přestaňte sladit kávu i čaj, a hlavně zapomeňte na klasické doslazované limonády. Nezapomeňte si opakovat, že jedna sklenice koly má stejné množství cukru, jako byste v ní rozpustila sedm kostek. Tahle sedmička by se vám měla rozsvítit před očima vždy, když vás začne honit chuť na kolu nebo limonádu (pozor si ale dejte i na ovocné džusy).
 • Soustřeďte se na pocity, které máte, když cítíte hlad. Možná vám to bude teď znít otřepaně, ale mnoho lidí se zbytečně přecpává i tehdy, když ve skutečnosti vůbec nemají hlad. Často vás prostě honí mlsná, zaháníte podvědomě vnitřní úzkost nebo nervozitu. Jakmile si to ale uvědomíte, bude snazší vyřešit svou potřebu jinak. Třeba šálkem zeleného čaje.
 • Pokud jste zvyklá dopřát si pořádnou večeři, začněte vždy polévkou. Už sama vydatná zeleninová polévka vás zasytí a dodá vám vše, co tělo potřebuje. Navíc je-li horká, nemůžete ji jíst rychle (ani kdyby vás honil opravdu vlčí hlad). Menší sousta a delší doba jídla způsobí, že po deseti, patnácti minutách už budete sytá. Pokud budete mít stále hlad či chuť na další chod, ideální bude mísa čerstvé zeleniny, ale také ryby nebo krevety.
 • Trápí-li vás nadýmání, rozhodně nekonzumujte zeleninu v syrovém stavu. Zelenina je nezbytnou součástí naší stravy a měla by být v jídelníčku denně. Ovšem pokud jí jíme hodně, neměla by být jen syrová, jinak může mít organismus problém ji strávit. Proto si zeleninu také upravujte tepelně: vařte ji v páře či ve vodě nebo ji třeba pečte v troubě.
 • Vyzkoušejte quinou. Podle ajurvédské medicíny je tento druh obilniny přímo geniálním pomocníkem při hubnutí. Obsahuje totiž velmi vysoké množství bílkovin (12-18 %), vlákninu, fosfor, železo a hořčík a na rozdíl od pšenice nebo rýže také nabízí vyvážený soubor důležitých aminokyselin. Quinou, kterou seženete v prodejnách biopotravin, však nikdy nevařte déle než deset minut a vždy ji doplňte zelenou zeleninou.
 • Zvážila jste se, a máte o dva kilogramy více než obvykle? Váha každé z nás prochází určitými výkyvy, které jsou způsobené zadržováním vody v těle (ať už je jeho příčinou menstruační cyklus nebo třeba slanější strava). Proto pokud se vážíte denně, půl kila nebo kilo sem a tam by vás nemělo stresovat. Pokud vám ale její ručička ukazuje o dvě kila víc dlouhodobě, nenechte se ukonejšit představou, že to ještě nic neznamená. Další dvě se k nim přidají jako nic. Pamatujte si, že první dva kilogramy setřesete ještě poměrně snadno, ale s každým dalším gramem už bude boj citelně obtížnější. Jakmile vám tedy váha ukazuje nějaká kila navíc, po dobu alespoň čtyř dnů vyškrtněte ze svého jídelníčku chleba, sýry, alkohol a samozřejmě také čokoládu. S takovým přístupem by neměl být problém se na svou váhu vrátit velice rychle.
 • Připravte si voňavou koupel. Skvěle si při ní odpočinete, zbavíte se stresu, a hlavně zaženete náladu na večerní mlsání či přejídání.
 • Kupte si krásné spodní prádlo. Tím pošlete svému tělu cosi jako podvědomý vzkaz, že ho máte ráda a že si zaslouží vaši péči a zájem.
 • Zamilujte se, láska umí s tělem doslova divy. Důležitá je hlavně vaše sebedůvěra. Musíte se cítit sexy, a také se tak chovat. To je prvotní signál, který o sobě vysíláte. Ať už máte o pár kilo víc nebo míň.
 • Mějte se ráda. Chování těla je velmi silně ovlivněno naším myšlením, postojem, který k němu máme. Pokud se naučíme přistupovat k životu i k jídlu uvolněně, ani organismus nebude nucen reagovat panicky na jeden kousíček čokolády.

triky


15 způsobů jak odtučnit jídelníček

20. října 2010 v 8:24
Tedy, aby bylo jasno: nějak tuk do sebe dostat musíte, protože máte-li ze sebe energii vydávat, musíte ji samozřejmě taky někde čerpat. No a tuk, to je vlastně její koncentrovaná zásobárna. Ostatně, patří taky k základním živinám, protože bez něj byste neměly ani sílu ráno vstát z postele. Natožpak řádit večer na party. Navíc jenom v tucích se v těle rozpouštějí některé důležité vitaminy. A do třetice všeho dobrého - právě ony obstarávají jemnost a chutnost jídla. Proto nás tak rozněžňují čokoláda, ořechy nebo camembert. S tuky se to ale nesmí přehánět nejen kvůli dobře vypadající figuře, ale i kvůli průchodnosti cév. Mohly by nám totiž zarůst jako vodovodní potrubí. Lékaři proto doporučují, abychom konzumovali ze dvou třetin rostlinné oleje a tuky z nich vyrobené. Ty totiž obsahují nenasycené mastné kyseliny, které tělu škodí o poznání méně než ty nasycené, které jsou v másle nebo sádle.

1. Jestliže si budete někdy dělat narychlo na pánvi třeba kotletu nebo plátek kuřecích prsíček, nevymazávejte tukem (nejlépe olivovým olejem) pánev, ale potřete jím rovnou maso.
2. Dejte si pozor na ochucené jogurty. Dokonce i ty nízkotučné mnohdy obsahují hodně cukru. To si už raději bílý nízkotučný jogurt přislaďte medem nebo pravým, nikoli syntetickým javorovým sirupem, který se k nám už dováží, případně kousky čerstvého ovoce.
3. Pokud se chcete jednou za čas rozšoupnout v dobré restauraci, vybírejte z těch, v nichž servírují ryby nebo sushi. Tahle japonská specialita je podle názoru dietologů jídlem přímo vzorovým.
4. Budete-li chtít použít třeba na salát olej, nejlépe ten olivový nebo slunečnicový, vezměte si vždycky jako odměrku na pomoc lžíci. V pohodě potom vystačíte se dvěma třemi, zatímco z láhve byste zaručeně odlila mnohem víc.
5. V některých hotových sendvičích a obložených bagetách se skrývá kalorická bomba v podobě másla či majonézy. Volte raději ty bez tuku. Do melounů a sendvičů ale člověk nevidí, a tak se nestyďte zeptat, z čeho jsou vlastně vaše svačina či oběd připraveny.
6. Pro případ, že vás doma přepadnou neohlášení hosté nebo vás začne nemilosrdně honit mlsná, musíte mít samosebou něco ve spíži. Praženou kukuřici, chipsy a sušenky dejte k ledu a nabídněte přátelům i sobě rýžové řezy, japonské směsi krekrů nebo preclíky.
7. Když v supermarketu nakupujete nebo doma vlastnoručně vaříte omáčky k těstovinám, potom raději dejte přednost tomatovým a zeleninovým před nesrovnatelně tučnějšími smetanovými či sýrovými.
8. Jezte co nejvíc cereálií. Obsahují totiž minimum tuku, zato maximum vlákniny. Navíc vám zajistí pomalý přísun energie, takže nebudete mít zase hned tak hlad.
9. Předtím, než se s chutí pustíte do stehýnka lákavě vypečeného kuřete či kachny, stáhněte z něj kůžičku. A taky si odpusťte omaštění přílohy.
10. Saláty nevylepšujte majonézovými dresinky, ale kvalitním balzamikovým octem. Až si na jeho chuť zvyknete, bude vám každý salát chutnat stejně jako ten, který jste si kdysi zalévala majonézou.
11. Vybíráte-li na regálu mezi různými konzervami tuňáka, sáhněte rozhodně po té, v níž ryba plave ve vlastní šťávě.
12. Malý kousek čerstvého sýra tvarohového typu (třeba oblíbeného balkánského) je lepší než větší porce nízkotučného sýra.
13. Servírujete-li si na talíř vařenou zeleninu, nemastěte ji máslem, ale zakapte ji trochou olivového oleje a čerstvou šťávou z citronu. Dodá jí to šmrnc i bez přebytečných kalorií.
14. Vaříte-li těstoviny, nepřidávejte kapku oleje přímo do vody, jak vám to radí mnohé i renomované kuchařky. Když se vám těstoviny lepí, pak je totiž chyba někde jinde. Buď používáte moc malý hrnec, nebo v něm máte moc málo vody.
15. Při nedělní snídani nahraďte božsky křupavý croissant božsky křupavým toastem. Ten si můžete na oslavu svátku potřít špetičkou másla.

odtucneni

Nohy bohyně

19. října 2010 v 21:54 Cvičení
Jak mít štíhlé a pevné nohy? Prozradíme vám několik tipů od trenérky hvězd.
Alfou a omegou krásné postavy je sport. Bez něj to nepůjde. A Karen Voightprozradila, jak trénuje s Elle Macpherson a Brooke Shields a co skutečně zabírá. 
Ideální trénink pro krásné nohy začíná na běhátku nebo na rotopedu.
Po 45 minutách této činnosti radí Karen Voight přejít k dřepům a výpadům. Při dřepech se přidržujte židle a do podřepu jděte jen tak, aby úhel v podkolenní jamce byl 45 stupnů.
Během výpadů se přidržujte pouze tehdy, když neudržíte rovnováhu. Jednou nohou stůjte stále na místě a druhou přejděte do výpadu. A to tak daleko, aby bylo lýtko kolmo k podlaze. Cvičte alespoň 20 minut. Pak nohy důkladně protáhněte.
Trénovat byste měly minimálně třikrát v týdnu. 
Koho trápí tukové polštářky nad kolenem, měl by posilovat pomocí činek.
Posaďte se na židli a přibližně dvoukilovou činku upevněte ke kotníkům. Pak nohy střídavě napínejte v kolenou a znovu pokládejte. Toto cvičení patří k těm nejefektivnějším. Na každou nohu proveďte dvacetkrát.
Na silné
kotníky nejlépe zabírá podle Karen Voight běhání. Upozorňuje ale, že tvar kotníku je dán geneticky a velmi těžko se formuje.
bozske nohy


Fitness tipy od profesionálů

19. října 2010 v 21:50 Cvičení
Trénují nejslavnější modelky a herečky. Díky nim mají hollywoodské krásky dokonalé křivky. Řeč je o Gunnaru Petersonovi nebo Davidu Kirschovi.
Pevný zadeček
David Kirsch, fitness expert, který trénuje Naomi Campbell nebo Heidi Klum, doporučuje toto cvičení: Mírně rozkročte nohy a pokrčte je. Pak vystrčte zadek co nejvíce dozadu, záda držte rovně a ruce spojte za hlavou. V této pozici choďte dopředu i dozadu. Cvičení vypadá směšně, David Kirsch ale přísahá na to, že dělá sexy zadeček.
Gunnar Peterson, trenér Jennifer Lopez, spoléhá na výpady. Doporučuje ale jejich pozměněnou variantu. Ve vzpřímeném stoji udělejte pravou nohou co největší krok dozadu. Levá noha zůstává na místě, koleno by mělo být ohnuté v úhlu 90 stupňů. Proveďte nejlépe třicet výpadů a pak to samé opakujte na druhou nohu.
Štíhlé nohy
Pro vytvarování nohou si Gunnar Peterson oblíbil následující cvičení. Postavte se před zeď a opřete se o ni zády. Pak se pomalu posouvejte zády po zdi tak, abyste šly do podřepu. Stehna by měla být paralelně s podlahou. Cvičení si můžete ztížit pomocí činek. Pokud při tom budete stát na špičkách, dokonale posilníte svá lýtka.

body
zdroj: časopis Elle

1O nejlepších fitness triků

19. října 2010 v 21:35 Cvičení
Aby vaše cvičení bylo ještě efektivnější, vybrali jsme pro vás několik vyzkoušených zlepšováků.
Díky nim dosáhnete žádané formy, a za podstatně kratší dobu. Ať už jste odvěkánadšenkyně do sportu, nebozačátečnice. Naše tipy jsou vhodné pro všechny.

Zařaďte je do svého tréninkového plánu a brzy uvidíte výsledky.
1) Doplňujte pravidelně hořčík. Jeho hladina při sportu rychle klesá a vy se pak můžete cítit unaveně a vyčerpaně. Kýžený efekt sportu - tělesná, ale ipsychická
pohoda - se pak nedostaví.
2) Pokud ve svém denním tréninku máte posilování i kardio cvičení, začnětenejdříve u činek. Při vytrvalostním cvičení se pak rychleji začnou spalovat tuky.
3) Dávejte si pauzy během cvičení. Ideální je si po 45 minutách sportu oddechnout na půl hodiny a pak pokračovat dalších 30 minut. Jako byste pak cvičila hodinu a tři čtvrtě. To už je přece jen něco kalorií. Aby vám neztuhly svaly, lepší je během pauzychodit.
4) Obohaťte svůj jídelníček o potraviny bohaté na enzymy. Nezapomínejte na ananas a papáju. Pomáhají s odbouráváním tuků.
5) Po sportu nejezte minimálně 40 minut. Pak si dopřejte bílkoviny. Pochutnejte si na jogurtu, cottage nebo bílém mase. Řada studií ukazuje, že pomáhají udržet nastartované spalování tuků.
6) Střídejte sporty. Jinak si vaše tělo zvykne na typ zátěže a cvičení pro něj bude méně efektivní. Pokud nadšeně běháte, zařaďte do tréninku posilování a ideálně plavání.
7) Během sportu správně hydratujte tělo. Dopřejte mu lehce mineralizovanou vodu s přírodním cukrem. Vaše výkony pak budou lepší a vy se budete cítit skvěle.

fitness


zamýšlím se nad..

18. října 2010 v 19:35 | TD |  Moje tlachání
ahoj holky, dneska jsem nějak mimo. Ani čokoláda mě neláká jako předtím, snědla jsem jeden řádek na chuť, a můžu říct, že mi teda vůbec nechutnala. Koupila jsem si nové elle, které jsem jedním dechem přečetla a můžu říct, že  čím víc se koukám, na ty pěkné holčiny co ke mě koukají z těch stránek, tím víc kašlu na nějaké sladkosti. Je sice pravda, že jsem si ďubla trochu chipsů co jsou na stole, ale to bylo asi vše. Celý týden do pátku, jsem si vzala dovolenou, abych si trochu odpočinula. A rozhodla jsem se, že si udělám velký víkendový detox podle elle. No víkendový zrovna nebude, ale bude. S pár úpravami, jelikož jsem narychlo nesehnala pár věcí, ale to vůbec nevadí. Snad mi to k něčemu bude a pak vám dám vědět, jak jsem skončila. A cítím, že to zítra respektive ty 3 dny co mě čekají zvládnu. Snad mě nic nezradí, hlavně nezradit sama sebe!

Dnešní jídelníček: 
snídaně: dobrá vláknina, hrst oříšků,trochu suš. brusinek, mléko
Svačina: 1 jablko, 1 banán, kaiserka s tvarohem polovinou papriky, plátkem sýra, vanilkový tvaroh milko(jídlo co jsem měla v práci cca 8 hodin) Oběd jsem měla až ve 2
Oběd: smažák s bramborovou kaší
Svačina: 2 kokosové kuličky, hrstička chipsů
Večeře: doplním 
Pohyb: v práci
Pití: 1,5l vody, vínko polosladké šušukaně ( no dneska jsem trochu povolila, po dlouhé době vínko:D
Dneska jídelníček neřeším! nepovedl se!:(

břííško

Pátek

15. října 2010 v 14:14 | TD |  Moje tlachání
ahoj, dneska ráno jsem se vzbudila se strašným motákem v hlavě. Né proto, že bych někde pařila nebo tak,ale vstávala jsem po noční teda vlastně před 2 hodinama. A cítím se jak by mě někdo praštil po hlavě velkým obuškem. Možná to je tím počasím co je venku. Slyšely jste, že má začít sněžit?! Ti nahoře se fakt zbláznili:D Dneska mám v plánu si zase protáhnout tělo. Včera byl menší odpočinek, tak hlavně nezlenivět!

Jídelníček: 
Snídaně: spánek
Svačina: spánek 
Oběd: jako snídaně: - ovesné polštářky, suš. brusinky, hrst oříšků, hrst suš. banánu, sójové mléko, 1 kiwi
Svačina: květák s bramborem a k tomu zelenina, kofila :((
Večeře: kaiserka se sójovo- paprikovou paštikou, paprika, plátek sýra, jogurt příchuť tropické ovoce, 50 g bramborových lupínků:(
Pití: 2 l bílý čaj s citrusem a mangem 
Pohyb: rotoped 10 min, posilování břicha, zadek, nohy, ruce 1hod 30min 

i love her!!!

stále doufat, taky k ničemu nevede

14. října 2010 v 19:08 Moje tlachání
Ahoj holky, jak se vám daří? Na dnešek jsem si naplánovala odpočinek od cvičení a relaxuju. Jak jinak než u compu že? :D Dneska mám další noční a pak volno, už se na něj těším:) . Jídelníček taky nevypadá zrovna dobře, ale co ještě se to spraví..celou noc budu vzhůru tak něco ještě zdlábnu. 
 Snídaně: spánek po noční 
Svačina:  spánek
Oběd: jak snídaně- ovesné polštářky emco, suš. brusinky, hrst oříšků, mléko
Svačina: oběd:D koprová polévka, zeleninový karbenátek, 1 velký brambor, pár lžic čokoládového dezertu olma
Přesnídávka: polovina balíčku amarantových lupínků mořská sůl
Večeře: 250ml nápoje revital bílý, polovina jablka
II. Večeře: kaiserka s paprikou a sójovo-paprikovou paštikou
Jídlo v práci na noční: hrst sušených banánů, 1 musli tyčinka, druhá polovina jablka, 1 banán
Pití: 1,3l bílého čaje, 1,3 l jemně perlivé vody
Pohyb: relaxace

destroyed

středa pohybu třeba :))

13. října 2010 v 16:01 | TD |  Moje tlachání
Ahoj holky, no včerejší jídelníček byl docela fajn, až na ten crossiant.  To jsem přišla z odpolední jak hladový vlk, a chlap na mě vybafnul s crossiantem, že ho budu chtít. Vzala jsem si ho jakbyne, ale na večer škoda no:(( Dneska jsem byla po obchodech se podívat. Nic na sebe sem si nekoupila, ale jak přijde druhá výplata od chlapa ke konci měsíce tak zajedem zase do ostravy na větší nákup, už se těším snad do té doby něco shodím a koupím si něco na sebe. Dneska jsem byla jenom v drogerii pro každodenní potřeby jako sprchový gel, deodorant a nějaké další cetky ve zdravé výživě pro svoje sójové jogurtíky a nové sójové mléko od firmy kalma,tak ho vyzkouším ani není drahé, v tescu je teda dražší, ale od jiné firmy. Taky jsem objevila perfektní čajík, který jsem pila na oslavě u své sestřenky. Je od teekane bílý čaj s citrusem a mangem, je to lahůdka, zrovna ho mám u sebe ve velkém hrnku a popíjím. A jestli jste už slyšely, bílý čajík je taky dobrý na hubnutí a na tuky, ještě prý lepší než zelený!! Tak přemýšlím, že na chvíli u toho bílého zůstanu. :) Dneska na noční moc se mi teda nechce, ale zacvičím si jelikož jsem dneska zahřešila a koupila jsem si zákusek z piškotu s ovocem tak to chci spálit. Už se těším na rotoped a hlavně na ty dvd:) Jsem jak malé děcko na vánoční stromeček. A co vy jak se vám daří?:) 

Jídelníček: 
Snídaně: ovesné polštářky emco, hrst oříšků, suš. brusinky, mléko
Svačina: nic
Oběd: tofu se zeleninou a nudlemi, jemně perlivá voda 0,3dcl
Svačina: doplním 
Večeře: doplním 
Pití: bílý čaj s citrusem a mangem 1,5l, voda jemně perlivá 1,3l 
Pohyb: rotoped, posilování břicha, ruce, nohy, zadek 

milion dollar baby
heart